نخ – رشته ایران ایرانی فوتبال مسابقه

نخ – رشته: ایران ایرانی فوتبال مسابقه افتخاری ایرانیان بازیکنان جام جهانی رییس جمهور ریاست جمهوری فوتبالیست ها

گت بلاگز اخبار پزشکی افزایش انجماد تخمک به وسیله زنان تحصیل‌کرده مجرد

نتایج یک تحقیق دانشگاهی در آمریکا نشان می‌دهد زنان تحصیلکرده به علت کمبود مردان تحصیلکرده مناسب ازدواج تخمک‌شان را منجمد می‌کنند.

افزایش انجماد تخمک به وسیله زنان تحصیل‌کرده مجرد

افزایش انجماد تخمک به وسیله زنان تحصیل کرده مجرد

عبارات مهم : انگلیس

نتایج یک تحقیق دانشگاهی در آمریکا نشان می دهد زنان تحصیلکرده به علت کمبود مردان تحصیلکرده مناسب ازدواج تخمک ارزش را منجمد می کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی بی سی، نتیجه های پژوهش محققان دانشگاه ییل (Yale) آمریکا نشان می دهد رشد تعداد زنان تحصیل کرده باعث شده است پیدا کردن همسر مطلوب سخت تر شود. در نتیجه آن دسته از زنان تحصیلکرده ای که می خواهند فرزند داشته باشند، ناچارند با استفاده از روش انجماد تخمک باروری ارزش را حفظ کنند.

افزایش انجماد تخمک به وسیله زنان تحصیل‌کرده مجرد

این پدیده که محققان آن را “کمبود مرد” نام گذاری کرده اند، در کشورهایی نظیر انگلیس که زنان بیش از مردان به دانشگاه می روند، زیاد به چشم می آید.

محققان دانشگاه ییل با 150 زن که تخمک ارزش را منجمد کرده اند، حرف زده اند. 90 درصد این زنان گفته اند شریک مناسب جهت زندگی پیدا نمی کرده اند.

نتایج یک تحقیق دانشگاهی در آمریکا نشان می‌دهد زنان تحصیلکرده به علت کمبود مردان تحصیلکرده مناسب ازدواج تخمک‌شان را منجمد می‌کنند.

پروفسور “مارسیا اینهورن”، سرپرست این پژوهش اعتقاد است: این تحقیق تصور کسانی را که می گویند زنان فرزند دارشدن را عقب می اندازند که به اولویت های کاری ارزش برسند، زیر سؤال می برد.

وی می گوید: مدام در رسانه ها می گویند بلندپروازی تحصیلی و شغلی است که باعث می شود زنان باردارشدن را به تعویق بیندازند. در حالی که پژوهش ما نشان می دهد این زنان به هر دری می زنند که باروری ارزش را ورای دوران طبیعی باروری حفظ کنند، چون مجرد بوده و فرد مناسب جهت ازدواج پیدا نکرده اند.

پروفسور “اینهورن” نتیجه های این تحقیق را در کنفرانس انجمن جنین شناسی و تولیدمثل اروپا که در شهر ژنو سوییس برگزار شد، ارائه کرد. به اعتقاد وی، این تحقیق به طور خلاصه نشان می دهد که مردان تحصیلکرده که مناسب ازدواج باشند، به تعداد کافی وجود ندارد.

افزایش انجماد تخمک به وسیله زنان تحصیل‌کرده مجرد

اکثر زنانی که در این تحقیق شرکت کرده اند، گفته اند نتوانسته اند مرد تحصیلکرده ای که اهل زندگی خانوادگی باشد، پیدا کنند.

این زنان از اینکه مرد مطلوبشان را پیدا نمی کنند، ناراحت هستند و با انجماد تخمک در واقع وقت می خرند تا به جست وجو جهت شریک زندگی ادامه دهند.

نتایج یک تحقیق دانشگاهی در آمریکا نشان می‌دهد زنان تحصیلکرده به علت کمبود مردان تحصیلکرده مناسب ازدواج تخمک‌شان را منجمد می‌کنند.

پروفسور “آدام بالن”، مدیر انجمن باروری انگلیس می گوید: تغییری بزرگ در جامعه انگلیس رخ داده است و بسیاری از زنان تحصیلکرده تشکیل خانواده را به تأخیر می اندازند.

وی افزود: تعداد زنانی که در سن بالاتر جهت درمان ناباروری به کلینیک ما می آیند، بسیار زیاد شده است است.

افزایش انجماد تخمک به وسیله زنان تحصیل‌کرده مجرد

در سال های اخیر شمار دانشجویان دختر در دانشگاه های انگلیس به مراتب بیش از دانشجویان پسر بوده؛ به عنوان مثال، آمار رسمی آموزش عالی در انگلیس نشان می دهد در سال تحصیلی 16-2015 حدود 56 درصد دانشجویان، زن و حدود 44 درصد دانشجویان، مرد بوده اند.

انجماد تخمک جهت باردار شدن در آینده، تصمیم کوچکی نیست. درست است که فناوری در این زمینه پیشرفتی چشمگیر داشته، ولی همچنان نمی توان فرزند دار شدن در آینده را تضمین کرد. ضمن این که زنانی که تصمیم می گیرند تخمک ارزش را حفظ کنند تا بعدا تشکیل خانواده بدهند، قدم به فرایندی دردناک و دوره های دارویی سخت می گذارند و این فرایند عاری از خطر نیست.

در انگلیس، شمار زنانی که تخمک خود را ذخیره می کنند رو به زیاد کردن هست، هرچند شانس موفقیت فرایند همچنان پایین است.

بر اساس آمار نهاد جنین شناسی و باروری انسانی انگلیس، در سال 2014، 816 زن تخمک ارزش را منجمد کردند؛ یعنی حدود 25 درصد بیش از سال 2013 بوده است.

تخمک آسیب پذیرتر از جنین است و احتمال اینکه در فرایند انجماد و بازگرداندن به حالت اولیه سالم بماند، کمتر هست. قیمت بارداری از جنین منجمد شده است در انگلیس در سال های 2013 و 2014 به ترتیب 21.9 و 22.2 درصد بوده است.

طبق قانون، می توان تخمک را تا 10 سال و در بعضی موارد تا 55 سال منجمد نگه داشت.

انجماد تخمک چندین هزار پوند هزینه دارد که هزینه نگهداری تخمک منجمد هم به آن اضافه می شود. هر دوره درمانی لقاح مصنوعی هم حدود پنج هزار پوند یا زیاد خرج دارد.

واژه های کلیدی: انگلیس | انگلیس | دانشگاه | دانشگاه | دانشجویان | شریک مناسب | درمان ناباروری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs