نخ – رشته ایران ایرانی فوتبال مسابقه

نخ – رشته: ایران ایرانی فوتبال مسابقه افتخاری ایرانیان بازیکنان جام جهانی رییس جمهور ریاست جمهوری فوتبالیست ها

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران کارآمد بوده است / موگرینی

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران کارآمد بوده است و نمی‌توان توافقی را که خوب عمل می‌کند، لغو کرد. 

توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران کارآمد بوده است / موگرینی

موگرینی: توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران کارآمد بوده است

عبارات مهم : اروپا

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران کارآمد بوده است و نمی توان توافقی را که خوب عمل می کند، لغو کرد.

به گزارش ایسنا، فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگو با یورونیوز در مورد توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران گفت: برجام توافقی است که کشور عزیزمان ایران تعهدات دقیقی را در بیش تر از هزار صفحه پذیرفته و تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) هست. همچنین آژانس تا به حال 9 بار پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را قبول کرده است.

توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران کارآمد بوده است / موگرینی

وی افزود: نمی توان توافقی را که خوب عمل می کند، لغو کرد. این عنوان جهت امنیت ما و خاورمیانه اولویت دارد.

موگرینی خاطرنشان کرد: دونالد ترامپ به طور مشخص اعلام کرده است که استراتژی آمریکا بر پایه شک و تردید نسبت به پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام هست. ما معتقدیم که برجام متعلق به دو کشور نیست چراکه قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل است و انتظار می رود همه اعضا به آن احترام بگذارند.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران کارآمد بوده است و نمی‌توان توافقی را که خوب عمل می‌کند، لغو کرد. 

موگرینی همچنین در پاسخ به این پرسش که چطور می شود با آمریکا گفت وگو کرد در حالی که به دیپلماسی توئیت متوسل می شود و ناپایدار و بی ثبات است؟ گفت: هنری کسینجر پیش تر گفته بود که شماره تلفن اروپا را به ما بدهید، اکنون آنها شماره تلفن اروپا را دارند، اکنون ما باید به دنبال شماره تلفن آمریکا باشیم.

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز بر حمایت کامل خود از اجرای کامل برجام تاکید کردند.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | سیاست | شماره | آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs